Naslovnicainmedia danas

Dalila Jakupović odličnom igrom izborila nastup u prvom kolu WTA turnira u Miamiju

Dalila Jakupović odličnom igrom  izborila nastup u prvom kolu WTA turnira u Miamiju

Dalila je fantasičnom igrom pokazala da se konačno nalazi u pravoj formi. Od januara mjeseca je kuburila sa povredom prepona i bila češće kod fiziologa nego na treninzima.

Povreda i nedostatak treninga uticali su na pad forme i gubitak nekih skoro dobijenih mečeva.

Dobra igra u dva predkola WTA turnira Miami najavljuju dobru formu i nastavak prošlogodišnjeg uspjeha.

U drugom predkolu protivnik je bila Madison Brengle (USA) koja trenutno zauzima 98. mjesto na WTA listi.

Dalila je superiorno pobijedila sa 2 : 0 (6:0 ; 6:3) nakon samo sat vremena i dva minuta igre. Prvi set je dobila ubjedljivo sa 6:0 za samo 28 minuta. U drugom setu je igrala opuštenije, ali nije dozvoljavala amerikanki iznenađenje, i rutinski dobila sa 6:3.

U prvom predkolu protivnik je bila Fiona Ferro (Francuska) koja zauzima 110 mjesto na WTA listi. Dalila je pobijedila sa 2 : 1 ( 1:6 ; 6:3 ; 6:2 ) a meč je trajao 1 sat i 44 minuta.

Prvi set je ubjedljivo dobila francuskinja, koja je i u drugom setu pružila dobru partiju do rezultata 4:3 u gemovima. Dalila je zaigrala sigurno i odlučno te dobila drugi set sa 6:3. Dobru fizičku spremnost i psihičku stabilnost je Dalila pokazala u trećem setu koji je furiozno dobila sa 6:2.

Dalila Jakupović trenutno zauzima 80. mjesto na WTA listi.