Dalila Jakupović pobjedom otvorila sezonu na prestižnom WTA turniru

Dalila Jakupović  pobjedom otvorila  sezonu na prestižnom WTA turniru

Dalila Jakupović je pobjedom otvorila novu tenisku sezonu na prestižnom WTA turniru.

Dalila Jakupović u paru sa rumunskom teniserkom Ioana Raluca Olaru nastupa na WTA turniru Shenzen Open, China koji se igra na tvrdoj podlozi i već na prvom nastupu napravile senzaciju i proglašene za “Victors is the day” ( pobjednice dana ).

Na stadionu Court 2, teniskih terena u Shenzhen, China, Dalila i Iona su u osmini finala Doubles – WTA Shenzen, napravile senzaciju i pobijedile nositeljice turnira, favorizirani češko-rumunski par Kristýna Plíšková i Irina Camelia Begu rezultatom 2 : 1 ( 3:6 ; 7:6 ; 11:9 ).

Mada su po prognozama kladionica bile autsajderi na ovom meču, Dalila i Iona su pokazale da se nalaze u dobroj formi i plasirale se u četvrt finale nakon 1 sat i 46 minuta dobrog i napornog meča.

Protivnice Dalili i Ioni u četvrtini finala WTA Shenzen su domaći, kineski teniski par Saisai Zheng i Ying Ying Duan.
Meč se igra sutra, srijeda 8.januar u 6.30 po našem vremenu.

Dalila Jakupović se dobro pripremila tokom pauze u decembru, tako da spremno dočekuje naredne mečeve koji je u januaru očekuju na turnirima u Australiji.