Dalila poražena od Venus Williams

Da lila Jakupović je izgubila u prvom kolu WTA turnira u Miamiju od Venus Williams rezultatom 2 : 0 ( 7:5 ; 6  :3).

Venus Williams ima sa WTA turnira u Miamiju samo lijepe uspomene. U Miamiju je turnirsku pobjedu slavila čak tri puta. Dva puta uzastopno 1998. i 1999. godine, zatim 2001. godine. Legendarna tenisačica ima 38 godina i još je u Top 50 teniserki svijeta.

Za Dalilu Jakupović na drugoj strani je to prvi nastup na turniru u Miamiju. Dalila se već mnogo puta dokazala, da upravo protiv najbolje rangiranih tenisačica odigra najbolje.

U prvom kolu WTA turnira u Mianiju imali smo prilike uživati u dobrom tenisu.

Dalila je dobro počela meč i konstantno je vodila do izjednačenja 5:5 u prvom setu. Nedostajalo je samo malo sreće koja je prevagnula na stranu iskusne Williams za dobijen prvi set sa 7:5.

U drugom setu je Williamsova vodila od prvog servisa. Dalila je igrala dobro i pružila veliki otpor legendarnoj teniserki, koja je dobila drugi set sa 6:3.

Dobra igra i dostojan oproštaj od turnira u Miamiju što se tiče nastupa u singlu.