Damir Džumhur imao meč loptu, pa izgubio u četvrtfinalu Istanbula

Najbolji bosanskohercegovački teniser, Damir Džumhur danas je u četvrtfinalu ATP turnira u Istanbulu igrao meč protiv Argentinca, Diega Schwartzmana. Džumhur je poražen s 2:1, po setovima 5:7, 7:6 i 6:2.

Već u prvom gemu Argentinac dolazi do breaka. Imao je Schwartzman tri vezane break prilike, Džumhur je spasio dvije, ali više od toga nije mogao napraviti. Drugi gem Damir je izgubio bez osvojenog poena, a onda je naredna tri riješio u svoju korist i došao do vodstva u prvom setu.

U sedmom gemu prvog seta, Schwartzman pravi novi break, ali Damir uzvraća već u narednom. Naš najbolji teniser opet je imao problema prilikom svog servisa. Imao je Argentinac tri break prilike, ali nije uspio iskoristiti niti jednu, pa je naš teniser došao do vodstva u prvom setu rezultatom 5:4. U narednom gemu dva gema nije bilo breaka, a onda u 12. Džumhur pravi svoj treći u prvom setu i dolazi do vodstva 1:0 u meču.

Džumhur odlično otvara drugi set. Sačuvao je svoj servis gem, a onda već u narednom došao do breaka i vodstva od 2:0 u drugom setu. Schwartzman već u narednom gemu ipak dolazi do dvije vezane break prilike. Koristi prvu i vraća se u drugi set.

Argentinac u petom gemu dolazi do novog breaka. Imao je Džumhur nekoliko gem lopti, ali ih nije uspio iskoristiti, pa je Schwartzman došao do vodstva od 3:2 u drugom setu.

Baš kao i Damir, ni Argentinac nije uspio potvrditi break, pa je rezultat nakon šest gemova u prvom setu bio izjednačen. Imao je Džumhur meč loptu u 12. gemu prvog seta, ali se drugi set ipak rješavao u tie-breaku. Uspješniji je bio Argentinac, riješio je tie-break u svoju korist rezultatom 7:4 i izjednačio rezultat.

Džumhur odlično otvara treći set. Dolazi do breaka već u prvom gemu, a potom uspjeva zadržati i svoj servis gem. Nažalost to je sve što je uspio uraditi. Schwartzman potom dolazi do šest uzastopnih gemova i privodi meč kraju.