DEBI IZ SNOVA: Kolašinac zabio Chelseaju i osvojio prvi trofej u dresu Arsenala

Nogometaši Arsenala 15. put u historiji osvojili su Community Shield, savladavši na Wembleyju Chelsea boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Bilo je 4:1 u penal seriji u korist Wengerove momčadi, za koji su pogađali Walcott, Monreal, Oxlade-Chamberlain i Giroud.

Za Chelsea je precizan bio Cahill, dok su tragičari bili Courtois i Morata.

Regularni dio susreta završen je rezultatom 1:1, a prvi do vodstva došao je Chelsea preko Mosesa na samom otvaranju drugog poluvremena.

U 80. minuti Chelsea ostaje bez isključenog Pedra, a samo dva minuta kasnije bh. reprezentativac Sead Kolašinac (24) glavom nakon prekida i centaršuta Xhake pogađa za 1:1.

Kolašinac je time na najbolji mogući način krunisao službeni debi u dresu londonske momčadi, za koju je danas zaigrao od 33. minute, zamijenivši povrijeđenog Mertesackera.