Dinamo igrao odlično, ali izgubio meč u Plzenu

Zagrebački Dinamo poražen je (2:1) na gostovanju u Plzenu kod Viktorije u prvom susretu šesnaestine finala Evropske lige.

Ekipa Nenada Bjelice odigrala je odličan meč. Bili su bolji tim dobrim dijelom meča, ali na kraju nisu uspjeli da zadrže prednost koju su imali.

Jako dobro prvo poluvrijeme Modri su zaključili pogotkom za vodstvo u 41. minuti meča. Petković fantastično ostavlja loptu za Danija Olma, a mladi Španac majstorski je potkopava i pogađa mrežu golmana Plzena za prednost od 0:1.

Minimalnim vodstvom zagrebačkog tima otišlo se na odmor, ali u nastavku Plzen je uspio da dođe do preokreta i važne pobjede pred revanš na maksimiru.

U 54. minuti meča Ludek Pernica koristi lošu reakciju odbrane Dinama i pogađa za izjednačenje rezultata na 1:1.

Potom su oba tima imala dosta dobre šanse da promijene rezultat na semaforu, a to se i desilo u 83. minuti meča. Petković nije ispratio Pernicu koji pogađa za 2:1.

To je bio i konačan rezultat meča, pa će Dinamo imati težak zadatak u revanšu, ali dalje ih vodi pobjeda od 1:0.

Amer Gojak je odigrao kompletan meč večeras, a Izet Hajrović nije imao pravo nastupa.