NaslovnicaLokalne temeSanski Most

Djeca Podgrmeča pobijedila vršnjake Jedinstva: Sadiković prvi strijelac lige

Predpioniri Podgrmeča su u svim segmentima igre nadigrali vršnjake iz bihaćkog Jedinstva i izborili visoku pobjedu od 6:1.

Apsolutni favoriti ne samo utakmice, nego cijelog prvenstva, poletarci Podgrmeča počeli su furiozno utakmicu.

Već u prvoj minuti utakmice Harun Mahmutović je pogodio gol za 1:0.

Oduševljenje se nije stišalo kad je u trećoj minuti najbolji strijelac ekipe i lige Džan Sadiković pogodio gol za 2:0.

U šestoj minuti utakmice je bilo već 3:0 za Podgrmeč, Harun Mahmutović je postigao svoj drugi pogodak na utakmici.

Džan Sadiković je svojim drugim golom u 23 minuti povisio na 4:0 i tako pokazao zašto je najbolji strijelac lige sa 34 gola.

Do kraja poluvremena u 27 minuti u strijelce se upisao Mirza Hodžić za rezultat 5:0 s kojim se otišlo na odmor.

U drugom dijelu gol je postigao Tarik Cerić za rezultat 6:0 u 46 minuti utakmice.

Počasni pogodak za predpionire Jedinstva iz Bihaća postigao je rezervista Kemal Imširović iz jedanaesterca u 48 minuti, za konačan rezultat utakmice 6:1.

Predpioniri Podgrmeča se nalaze na ubjedljivom prvom mjestu lige NS USKa grupa I. sa osvojenih 34 boda uz 11 pobjeda i jednu nerješenu utakmicu i gol razliku nevjerovatnih 92:1 (+91).