Đoković se uz neočekivano izgubljeni set plasirao u drugo kolo US Opena

Srbijanski teniser Novak Đoković (1. ATP) plasirao se u drugo kolo US Opena nakon što je rano jutros na otvaranju Grand Slama pobijedio Holgera Runea (145. ATP) iz Danske.

Meč je iznenađujuće trajao više od dva sata budući da je slabašni Danac uspio osvojiti čak i set protiv najboljeg tenisera svijeta. Na kraju je bilo 3:1 za Đokovića, po setovima 6:1, 6:7, 6:2, 6:1.

Novak je odlično krenuo u meč, a Rune nije imao odgovor na vrlo dobre servise prvog reketa svijeta. Ipak, u drugom setu se dešavaju gotovo nevjerovatne stvari budući da je Đoković bio izuzetno nervozan.

Napravio je čak pet dvostrukih grešaka, set je otišao u tie-break, a u njemu se bolje snašao Danac i izjednačio u setovima.

Međutim, to je bilo sve od Runea. Đoković je ponovo naštimao nišanske sprave, napravio 12 asova u naredna dva seta u kojem je Rune osvojio svega tri gema zbog čega je doživio zaslužen poraz.

Đoković će u drugom kolu igrati protiv Tallona Griekspoora, 25-godišnjeg Nizozemca koji se nalazi na 121. mjestu ATP liste. Ovaj meč je na rasporedu sutra.