Domaćini u očajnoj formi pred Mundijal: Pobjeda misaona imenica

Domaćin predstojećeg SP-a odradio je posljednju provjeru uoči premijerne utakmice protiv Saudijske Arabije i uopće nije oduševio. Rusija je odigrala danas samo 1:1 s Turskom i tako produžila svoj niz bez pobjede na čak sedam utakmica.

Domaćin Svjetskog prvenstva dobro je otvorio susret, u 35. minuti turska odbrana jeftino je prodala loptu, a Alan Džagoev je pronašao Samedova koji ju je gurnuo u mrežu za 1:0.

Sve dobro što su napravili u prvom poluvremenu, Rusi su vrlo jeftino prosuli u drugom golman Serkan Kirintili ispucao je loptu sa svoje polovine, a rezervista Yunus Malli ubacio se na loptu, sjurio prema golu i s 20-ak metara pogodio pokraj Akinfeeva.

Tim golom propala je prilika za konačno prekidanje negativnog niza ruske reprezentacije, koja posljednju pobjedu pamti još iz oktobra prošle godine.