Džanan Musa oduševio u pripremnoj utakmici Brooklyn Netsa za novu NBA sezonu

Košarkaši Brooklyn Netsa pobijedili su u New Yorku u pripremnoj utakmici uoči nove NBA sezone brazilski ekipu Francu uvjerljivim rezultatom 137:89.Franca se dobro držala samo u prvoj četvrtini kada su zaostajali svega pet poena. Međutim, Netsi su se tada raspucali i u drugoj dionici postigli čak 42 poena te na odmor otišli s velikom prednosti.

Nije se NBA ekipa tu zaustavljala, a koliko su motivisani bili najbolje govori podatak da su u posljednjoj četvrtini još više dodali gas i u potpunosti uništili goste iz Brazila.

Najefikasniji u redovima Netsa bio je Taurean Prince koji je postigao 22 poena, ali je najbolji bio bh. reprezentativac Džanan Musa.

Naš košarkaš je za 24 minute provedene na parketu postigao 18 poena, imao sedam skokova i tome dodao još tri asistencije.

Inače, Netse do početak NBA sezone (24. oktobar) očekuju još tri pripremne utakmice i to protiv Los Angeles Lakersa dva puta te jednom s Toronto Raptorsima.