Džeki “poništen” hat-trick, City bolji od Norwicha 4:3!

dzeko-protiv-reala-ajaxa-i-dortmunda

Sedam pogodaka, od kojih su tri bila djelo Edina Džeke, bilans je fenomenalne utakmice 20. kola engleske Premier lige između Norwicha i Manchester Cityja koja je na kraju pripala gostima rezultatom 4:3! Ipak, na kraju ne možemo napisati da je Džeko postigao hat-trick, s obzirom na to da je treći pogodak okarakterisan kao autogol domaćeg golmana Bunna.

Džeko je postao tek četvrti igrač koji je u prvih pet minuta neke utakmice Premiershipa uspio postići dva gola. Prije njega, to su činili Ryan Giggs, Duncan Ferguson i Darren Bent.

Reprezentativac BiH zaigrao je od prve minute u vrhu napada građana, a već nakon četiri minute dva puta se upisao u strijelce – prvo je u 2. minuti nakon asistencije Silve pogodio za 1:0, a dvije minute kasnije nakon dodavanja Aguera Edin savladava golmana Bunna i drugi put.

U 15. minuti domaći su uspjeli smanjiti rezultat na 1:2, što je i rezultat prvog poluvremena.

Drugi dio građani su igrali sa igračem manje, jer je u 44. minuti Samir Nasri dobio direktan crveni karton, iako je na njemu Bassong napravio grub start. Nakon kratkog koškanja i bliskog kontakta glavama, sudija je pokazao put u svlačionicu Nasriju, a žuti karton igraču Norwicha.

City od 50. minute vodi sa 3:1. Strijelac je Aguero nakon asistencije Yaye Tourea i očajne intervencije domaće odbrane.

U 63. minuti Martin je smanjio rezultat na 2:3, da bi dijamant četiri minute kasnije svojim trećim pogotkom ponovo vratio dva gola prednosti gostima. Ipak, iako je bilo očito da je Dijamant strijelac, pogodak je zvanično pripisan domaćem golmanu Bunnu.

Taj rezultat bio je aktivan osam minuta, a onda je Martin drugim pogotkom opet svoj tim doveo na svega gol zaostatka – 3:4!

U 81. minuti Džeko je izašao iz igre, zamijenio ga je Lescott, a rezultat se do kraja meča nije mijenjao.