Džeko izborio penal, Romi bod u derbiju protiv Lazija

Gradski rivali Lazio i Roma odmjerili su snage u sklopu drugog kola italijanske Serije A, a pobjednika na kraju nije bilo.

Meč na Olimpicu završen je rezultatom 1:1, a Roma je prva došla do vodstva golom Kolarova s bijele tačke u 17. minuti.

Penal je izborio bh. reprezentativni kapiten Edin Džeko (33), koji je pri pokušaju centaršuta u ruku pogodio Milinković-Savića.

Lazio je poravnao u 59. minuti preko Alberta.

Bio je to inače vrlo otvoren meč sa mnoštvom prilika na obje strane. I jedni i drugi su po dva puta pogađali stativu, dok je Lazio jednom zatresao i prečku.

Džeko je na terenu proveo cijeli meč, dok je Senad Lulić (33) na suprotnoj strani igrao do 78. minute.

Poslije ovog remija Roma je 11. na tabeli sa dva boda, dok Lazio ima četiri i drugoplasirani je.