Džeko majstorski pogodio protiv Al Ahlyja, magična asistencija Pjanića

U tsusretu Champions Golden Cupa, egipatski Al Ahly je savladao italijansku Romu rezultatom 4:3, a bh. reprezentativci su imali zapažen nastup.

Al Ahly je poveo golom Antwija iz 13. minute, da bi Roma izjednačila u 20. minuti, kada je Edin Džeko sjajno pogodio nakon asistencije Tottija.

Džeko je u 42. minuti asistirao Salahu za vodstvo Rome od 1:2, ali minutu kasnije Al Ahly je izjednačio preko Zakarije.

Saeed je u 55. minuti pogodio za 3:2 u korist Al Ahlyja, a prava drama dogodila se u završnici meča.

Prvo je Miralem Pjanić sjajno asistirao Vainqueru za 3:3, da bi Mohammed u 94. minuti donio pobjedu Al Ahlyju rezultatom 4:3.

Edin Džeko, Miralem Pjanić i Ervin Zukanović su odigrali svih 90 minuta za momčad Rome.