Džeko: Ne sjećam se kad sam promašio povoljniju priliku

Otkako je došao u Englesku, Edin Džeko nije igrao zaredom u pet utakmica u početnoj postavi Manchester Citya. Najviše je nastupio u tri susreta zaredom, nakon čega bi ga Roberto Mancini, bez obzira na njegov golgeterski učinak, sklanjao na klupu, čime bi ga izbacio iz ritma.

Odličan, uprkos promašaju

Međutim, otkako je dobio priliku u susretu protiv Norwicha, kojem je dao tri gola (dva mu upisana u učinak), Džeko je u Premiershipu postizao pogotke. Dao je gol i Stokeu, te Arsenalu, protiv kojeg je bio proglašen i za igrača utakmice.

U subotu je City igrao protiv Fulhama, kojem je Edin u prethodna dva susreta dao po gol. U prošloj sezoni, u meču igranom na Etihadu dao je gol za 3:0 (u 72. minuti), a u jesenjem dijelu pogodio je za pobjedu od 2:1 u 87. minuti, iako je u igru ušao samo minutu ranije.

Očekivalo se da nastavi niz datih golova i u prvenstvu i protiv Fulhama, ali nije imao sreće. Edin je, naime, promašio stopostotnu priliku u samom finišu susreta, kada je dobio odlično dubinsku loptu i našao se sam pred golmanom Fulhama. Međutim, njegov udarac otišao je visoko preko gola.

“Ne sjećam se da sam ikada promašio ovako povoljnu priliku. Nisam imao sreće, zaista”, kazao je Džeko, koji je uprkos ovom promašaju, igrao dosta dobro.

Uostalom, prvi pogodak, kojeg je dao Silva, postignut je nakon njegovog udarca. Golman je odbio loptu, a Španac je natrčao na nju i poslao je u mrežu. Imao je Edin još nekoliko prilika za gol, ali ovaj put se nije upisao u listu strijelaca.

Međutim, kako je sam istakao, najbitnija je pobjeda…

“Moramo samo da nastavimo raditi ono što radimo. Mislim da će United, prije ili kasnije, negdje kiksati. Najbitnije je da mi zadržimo pobjedničku seriju i da nastavimo vršiti pritisak na njih”, kazao je Džeko pohvalivši Silvu:

Sretan zbog pobjede

“David je postigao lijepe golove i razočaran je što možda nije postigao i treći, ali stvarno sam zadovoljan zbog njega i zbog naše pobjede. Naravno, svi smo razočarani što nismo zabili više golova nakon ranog vodstva, ali mislim da smo postigli još jedan gol u prvom da bismo puno više dali, ali ponekad to nije jednostavno”, istakao je naš reprezentativac, koji je sretan sve dok City pobjeđuje.