Džeko pogodio i protiv Svetaca: Građani poraženi, titula sve dalje

Manchester City je pretrpio novi udarac koji bi ga i definitivno mogao odvojiti od borbe za odbranu naslova engleskog prvaka.

Građani su u 26. kolu Premiershipa na stadionu St Mary's poraženi od Southamptona sa 1:3, a strijelac jedinog pogotka za goste bio je Edin Džeko koji je odigrao cijelu utakmicu. To je 12. pogodak reprezentativca BiH u ovoj sezoni, a postigao ga je u 39. minuti na asistenciju Zabalete za 2:1.

Ipak, odlična forma našeg napadača biće mala utjeha navijačima Cityja i njihovom menadžeru Robertu Manciniju. Pogotke za Svece postigli su Puncheon (7) i Davis (22), dok je autogol u 48. minuti postigao Barry.

Ovakvim ishodom Manchester United na vrhu tabele i dalje ima devet bodova prednosti, no ona bi se već sutra mogla povećati, jer crveni đavoli na svom Old Traffordu dočekuju Everton.

U slučaju pobjede ekipa Alexa Fergusona bi 12 kola prije kraja imala velikih 12 bodova prednosti.

S druge strane, Southampton je sa senzacionalna tri boda pobjegao na šest bodova od opasne zone i ima 27 bodova kao i šesnaestoplasirani Newcastle.