Džeko pogodio za Romu i postao treći najbolji strijelac u historiji kluba

Edin Džeko (34) je postigao gol u gostujućoj pobjedi Rome nad Bolognom (5:1) i tako se na listi najboljih strijelaca svih vremena na trećoj poziciji izjednačio s Amadeom Amadeijem s obzirom da su obojica zabila 111 golova za tim iz Rima.

Roma je u današnjem susretu povela autogolom Polija u petoj minuti, da bi Džeko pet minuta kasnije pogodio za 2:0. Edinu je to bio četvrti ligaški gol u ovoj sezoni.

Već u 15. minuti Roma dolazi do novog gola zahvaljujući Pellegriniju, a Bologna je smanjila na 1:3 autogolom Cristante iz 24. minute.

Golijada se nastavila u prvom poluvremenu, pa je Veretout u 35. minuti povećao prednost Rome na 4:1.

Konačnih 5:1 za Romu postavlja Mkhitaryan u 45. minuti utakmice.

Bologna je u nastavku postigla još jedan gol, ali je isti poništen zbog ofsajda.

Edin Džeko je igrao do 82. minute za Romu, koja je trenutno peta sa 21 bodom.