Džeko ponovo junak Rome: Vučica preokretom savladala Sampdoriju

Fudbaleri Rome sinoć su na svom terenu nakon preokreta pobijedili Sampdoriju sa 2:1, a junak večeri bio je Edin Džeko.

Roma je dobro počela večerašnju utakmicu i već u šestoj minuti Edin Džeko je imao sjajnu šansu, ali je golman gostiju odlično odbranio. Samo tri minute kasnije zaprijetio je i Pastore, ali ostalo je 0:0.

Kazna za ove promašaje stigla je u 11. minuti. Gabbiadini se našao sam ispred golmana domaćih i pogodio je za 0:1. U nastavku meča Roma je imala loptu u svom posjedu i uspjeli su zabiti u 31. miinuti gol za 1:1 preko Veretouta, ali je on poništen.

Međutim, Vučica je u nastavku meča došla do preokreta, a heroj rima po ko zna koji put bio je Edin Džeko.

Dijamant je na scenu stupio u 64. minuti kada je postigao maestralan gol za 1:1 nakon asistencije Pellegrinija. Ovaj gol dao je krila Romi koja je zaigrala mnogo bolje.