Džeko prekinuo crnu seriju: Roma rutinski savladala SPAL

Fudbaleri Rome savladali su večeras SPAL rezultatom 3:1 u prvom susretu 15. kola Serije A.

Nakon magičnog nastupa u Londonu u Ligi prvaka kada je Chelseaju dao dva gola, Edin Džeko je ušao u lošu seriju i odigrao je čak devet utakmica bez gola, da bi večeras konačno prekinuo svoj loš niz, piše Sport1.

Na Olimpicu je gostovao SPAL, nova ekipa u Seriji A, koja je bila perfektna prilika da Roma vrati samopouzdanje nakon razočaravajućeg remija kod Genoe. A počelo je mnogo bolje za Rimljane nego što su se mogli i nadati.

Već u 9. minuti, kod gostiju je isključen Felipe, pa je utakmica krenula tačno onako kako je Romi trebalo.

Igrala se 19. minuta kada je Edin Džeko načeo goste, a uspio je precizno šutirati iz pomalo nezgodne pozicije i potvrditi da svoj golgeterski instinkt ne gubi ni u perodima lošije forme.

Zaigrala je Roma mnogo komotnije nakon toga, a Džeko je mogao postići još neki gol jer je imao nekoliko šansi. Ipak, u tome nije uspio, ali gol je postigao Kevin Strootman u 32. minuti susreta za 2:0.

Nedugo pošto je Pellegrini pogodio za 3:0, gosti su preko Federica Vivianija sa bijele tačke smanjili rezultat na 3:1, a meč je tako i završen.