Džeko prekinuo post, Pjanić asistirao, sjajan debi Mahmutovića

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine za nešto više od mjesec dana nastavit će s kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo koje se igra u Francuskoj 2016. godine.

Edin Džeko i društvo će istrčati na megdan Andori, prvi put nakon više od pet godina, i to pod palicom nekog drugog selektora. Safet Sušićsmijenjen je nakon poraza od Izraela, a naš najbolji tim u nastavak kvalifikacija povest će Mehmed Baždarević.

Novog selektora našeg nacionalnog tima sigurno može radovati činjenica da je golgeterski post sjajnom utakmicom protiv Newcastle Uniteda prekinuo Edin Džeko, dok je novu asistenciju upisao Miralem Pjanić. Pogledajte učinak sigurnih, ali i potencijalnih reprezentativaca Bosne i Hercegovine tokom vikenda koji je iza nas.

Engleska, Premiership, 26. kolo:

Nakon više od tri mjeseca bez postignutog gola u strijelce se upisao kapiten našeg nacionalnog tima Edin Džeko. Odlično je ušao u susret najbolji strijelac reprezentacije svih vremena. Već u prvom napadu izborio je jedanaesterac koji je realizirao Aguero. Potom je asistirao Silvi, da bi u 21. minuti susreta nakon sjajno primljene lopte u šesnaestercu i sam udarcem lijevom nogom matirao nemoćnog golmana Svraka. Građani su na krilima Edina Džeke, s uvjerljivih 5:0, slavili protiv Newcastle Uniteda.

Asmir Begović i njegov Stoke City upisali su trijumf u Birminghamu protiv Aston Ville rezultatom 2:1. Begović nije imao mnogo posla, a po loptu u mrežu morao je u 20. minuti susreta. Pobjedu Lončarima donio je Moses u 93. minuti susreta golom s bijele tačke.

Everton je u 26. kolu trebao imati lagan zadatak protiv fenjeraša Leicestera. Međutim domaćin se na kraju morao spašavati. Susret je završen rezultatom 2:2, a bod Karamelama donio je Upson u 88. minuti susreta kada je matirao vlastitog golmana. Muhamed Bešić na terenu je proveo 55. minuta, a zamijenio ga je Atsu.

Italija, Serija A, 24. kolo:

Roma je upisala četvrti remi u petom susretu u Seriji A. Miralem Pjanić odigrao je 83 minute u dresu Vučice, a upisao je i asistenciju u 26. minuti susreta za kapitena Rome, Francesca Tottija. Ekipa s Olimpica remizirala je na gostovanju s Veronom 1:1.

Senad Lulić zbog povrede koljena nije igrao protiv Palerma na Olimpicu. Lazio je slavio rezultatom 2:1. Ivan Martić susret s Romom odgledao je s klupe za rezervne igrače. Milan Đurić odigrao je svih 90 minuta u porazu Cesene od Milana (2:0).

Njemačka, Bundesliga, 22. kolo:

Vedad Ibišević nije počeo susret s Borussiom Dortmund, a u igru je ušao u 72. minuti susreta. Napadač našeg najboljeg tima upisao je asistenciju u 91. minuti susreta, ali to nije pomoglo Švabama da izbjegnu poraz od Milionera (2:3). Emir Spahić zbog suspenzije nije igrao u remiju njegovog Bayer Leverkusena s Augsburgom (2:2).Jasmin Fejzić je susret s Ingolstadtom odgledao s klupe za rezervne igrače.

Ermin Bičakčić odigrao je svih 90 minuta u remiju Freiburga i Hoffenheima, dok je Sejad Salihović igrao 90. minute susreta kada ga je zamijenio Elyounoussi. Mensur Mujdža susret je odgledao s klupe za rezervne igrače. Paderborn je doživio pravu katastrofu protiv Bayerna (0:6), a Mario Vrančić u igru je ušao u 75. minuti susreta.Izet Hajrović ušao je u igru u 72. minuti susreta u remiju Schalkea i Werdera iz Bremena. Sead Kolašinac još uvijek nije spreman za najveće napore.

Ostale lige:

Avdija Vršajević odigrao je svih 90 minuta u porazu Hajduka od Lokomotive (2:1), dok je susret zbog žutih kartona propustio Tino Sven Sušić. Edin Višća odigrao je svih 90 minuta u pobjedi njegovog Istanbula protiv Gaziantepspora Ognjena Vranješa rezultatom 1:0.Sanjin Prcić odgledao je remi Rennesa s Bordeauxom (1:1) s klupe za rezervne igrače. Deportivo je poražen na svom terenu od Celte iz Viga (0:2), a Haris Medunjanin odgledao je susret s klupe za rezervne igrače.

Anel Hadžić odigrao je svih 90 minuta u remiju Sturma iz Graza i Neustadta. Aidin Mahmutović upisao je fantastičan debi u dresu Viktorije iz Plzena. Postigao je pogodak i upisao asistenciju u trijumfu protiv Budejovica rezultatom 6:0. Rusko prvenstvo još uvijek nije počelo, baš kao ni Premijer liga Bosne i Hercegovine.