Džeko presudio Veroni, dvije magične asistencije Pjanića

Roma je stigla do treće  vezane pobjede u Serie A i na najbolji način iskoristila kiks Napolija, konkurenta za plasman u Evropsku ligu.

Rimljani su slavili protiv Verone na Olimpicu sa 2:1, a drugi gol za Vučicu, ukupno 15. ove sezone u Serie A postigao je Edin Džeko.

Roma je povela preko Veretouta, koji je pogodio iz penala u 10. minuti. U trećoj minuti nadoknade prvog poluvremena Džeko glavom trese mrežu Verone nakon centaršuta Spinazzole.

Za Džeku je ovo 105. gol u 211. nastupu u dresu Rome i sada je usamljen na petom mjestu najboljih strijelaca Vučice svih vremena. Ispred njega su Radolfo Volk (106), Amadeo Amadei (111), Roberto Pruzzo (138) i Francesco Totti (307).

Džeko je u nastavku imao još dvije dobre prilike za postizanje gola, ali bio je neprecizan.

Verona je preko Pessina u drugoj minuti nastavka ublažila poraz.

Golove pogledajte OVDJE.

Sjajan meč odigrali su Sassuolo i Juventus. Duel na Mapei stadionu okončan je rezultatom 3:3.

Miralem Pjanić spakovao je dvije magične asistencije. Prvu u petoj minuti kada je proigrao Danila, a drugu u 12. kada je njegovo dodavanje u gol pretvorio Higuain. Tada je izgledalo da će Juventus rutinski doći do punog plijena.

U Sassuolu se nisi predavali, a Đuričić je golom u 29. minuti najavio paklenu noć za odbranu Juventusa.

Na 2:2 je u 51. minuti poravnao Berardi, a za veliki preokret domaćih tri minute kasnije pogađa Caputo.

Juventus se uspio oporaviti od šoka i u 64. minuti golom Alexa Sandra dolazi do izjednačenja.