Džeko strijelac za građane

Manchester City se namučio u duelu sa Sauthamptonom • Laka pob Chelsea protiv Wigana u gostima • Kanonada Fulhama

Teže nego što se očekivalo fudbaleri Manhester Citya došli su do bodova u susretu sa Sauthaptonom. Mada su gostui vodili do 70. minute, Edin Džeko je bio strijelac za građane izjednačujućeg gola, da bi pobjedu donio Nasri u golom devet minuta prije kraja. Vjerojatno lakše nego što je očekivao, Chelsea je došao do prvih bodova u novoj sezoni Premier lige. Roberto Di Matteo može biti zadovoljan, osim pobjedom 2:0 u Wiganu, i najvećim ovoljetnim pojačanjem.
Eden Hazard na početku utakmice namjestio je prvi gol i izborio jedanaesterac za drugi. Belgijski veznjak očito će biti veliko pojačanje za Bluese koji su se s lakoćom othrvali pokušajima domaćih i mogli uvjerljivije slaviti. Hazardu, najzvučnijem Chelseajevu pojačanju, trebalo je manje od dvije minute da počne vraćati silne milijune koji su uloženi u njega. Pronašao je Ivanovića koji je sprintao po sredini terena i mirno matirao Al Habsija.

Bivši kreativac Lillea nije stao na asistenciji. U šestoj minuti izborio je jedanaesterac, a skrivio ga je njegov kolega debitant, Ivan Ramis. Lampard je snažno opalio po zemlji, taman ispod vratara za katastrofalan početak Wigana, a sjajan Chelseaja. Ritam je, jasno, pao u drugom poluvremenu. Domaći su se mučili sa slaganjem akcija za smanjenje zaostatka, a mogu biti sretni da nisu teže stradali. Torres je u 63. fino provukao loptu pored Al Habsija, ali je Ramis očistio s linije. Pet minuta poslije Oscar bio prvi na proigravanju od Torresa, ali je opucao pored gola.

Zamjena Roberta Martineza, Kone, zapucao je u završnici dvije dobre prilike Wigana, u 85. minuti onu atraktivniju, kad je pokušao škaricama. Čech je već bio svladan, ali udarac nije bio dovoljno precizan.

Premiership, 1. kolo: Arsenal – Sunderland 0:0, Fulham – Norwich City 5:0, QPR – Swansea 0:5, Reading – Stoke City 1:1, WBA – Liverpool 3:0, West Ham – Aston Villa 1;0, Newcastle – Tottenham 2:1, Wigan – Chelsea 2:0, Manshester City – Sauthampton 3:2.