Džeko u finišu donio bodove građanima!

Manchester City savladao je  Tottenham  na Etihadu, odigravši 2:1, u 11. kolu Engleskog premiershipa. Gosti su na opće zaprepaštenje plavog Manchestera poveli već jako rano.

Steven Caulker je u 21. minuti pogodio nebranjeni dio mreže Hearta, a zadnji pas mu je uputio Huddelstone. City je potom silovito krenuo ka golu Spursa, ali napadima su domaćih Tottenham je odolijevao sve do 65. minute, kada je Aguero bio precizan na dodavanje Yaya Tourea.

A onda, ključni detalj se dešava u 73. minuti. Edin Džeko mijenja Teveza, i rezultat se opet vrtoglavo okreće. Džeko je u 88. minuti napravio majstoriju, i pogodio iz akcije koju je sam počeo, a Etihad je ponovo proključao zahvaljujući neponovljivom Dijamantu.

Tri boda, za privremenu drugu poziciju na tabeli.