Džeko ušao i donio pobjedu Manchester Cityju protiv Fulhama

Edin Džeko donio je svojim golom u 87. minuti pobjedu Manchester Cityu protiv Fulhama sa 2:1 na gostovanju u šestom kolu Premiershipa.

Napadač bh. reprezentacije ušao je u igru samo minut ranije kada je zamijenio Javija Garciju i majstorskim šutem sa osam metara smjestio loptu u mrežu, potvrdivši da je u izvanrednoj formi.

U prvoj utakmici 6. kola engleskog Premiershipa, derbi ogledu na Emirates stadionu, nogometaši Chelseaja su pobijedili gradskog rivala Arsenal s 2-1…

Tako je aktualni europski prvak nastavio s odličnim partijama na startu nove sezone u Premiershipu. Ovo je Di Matteovoj momčadi bila peta pobjeda, uz tek jedan odigrani remi.

Otvorena utakmica s dosta prilika se odigrala na Emiratesu gdje je konačan rezultat mogao biti i obrnut, no završilo je slavljem Chelseaja. Inače, klub sa Stamford Bridgea je time dobio treću utakmicu od posljednjih pet prvenstvenih igranih na Emiratesu.

Gosti su poveli u 20. minuti pogotkom Fernanda Torresa, a na asistenciju Juana Mate. Torres se u šesnaestercu doslovno hrvao s Arsenalovim obrambenim igračem Koscielnyim, ali je Španjolac maestralno, usporedno s tim, i reagirao, te je postavio nogu i zabio za 1-0. Inače, Koscielny je napustio travnjak kao tragičar, jer je itekako kumovao i kod ključnog drugog pogotka Chelseaja.
Mata je u 53. minuti izveo slobodan udarac, lopta je na putu prema Arsenalovim vratima udarila francuskog obrambenog igrača, promijenila smjer i zakoprcala se u mreži.

Između dva Chelseajeva pogotka za Arsenal je zabio Gervinho kada je u 42. minuti primio loptu na deset metara od Čecha, okrenuo se i fino je pospremio pod gredu.
Čech je s nekoliko intervencija u drugom dijelu spasio svoj klub od izjednačenja, te je Chelsea tako uzdignute glave još jednom napustio Emirates stadiona.

Naš reprezentativni golman Asmir Begović branio je cijelu utakmicu za Stoke, koji je savladao Swansea 2:0. Oba gola postigao je Peter Crouch u 12. i 36. minuti.

Rezultati
Arsenal – Chelsea 1:2 (Gervinho 42 – Torres 20, Mata 53)
Everton – Southampton 3:1 (Osman 25, Jelavić 32, 38 – Ramirez 6)
Fulham – Manchester City 1:2 (Petrić 10pen – Agüero 44, Džeko 87)
Norwich – Liverpool 2:5 (Morison 61, Holt 87 – Suarez 2, 38, 57 Sahin 47, Gerrard 68)
Reading – Newcastle 2:2 (Kebe 57, Hunt 62 – Ba 59, 83)
Stoke – Swansea 2:0 (Crouch 12, 36)
Sunderland – Wigan 1:0 (Fletcher 51)