Džeko zabio prvi put na Olimpicu u sezoni, Sarić zaigrao nakon četiri mjeseca

Većina bh. reprezentativaca je tokom vikenda igrala za svoje klubove u nacionalnim prvenstvima.

Kapiten našeg nacionalnog tima Edin Džeko je konačno postigao ligaški pogodak na domaćen terenu u dresu Rome. Džeko je bio jedini strijelac u trijumfu svoje momčadi nad Udineseom.

Edinu je ovo bio osmi gol ove sezone u ligi, a interesantno da je posljednji ligaški gol na stadionu “Olimpico” u Rimu postigao 28. aprila 2018. godine protiv Chieva.

Još jedan Zmaj je zatresao mrežu ovog vikenda i to Goran Zakarić u duelu njegovog Partizana i Čukaričkog (3:0). Zakarić je igrao od prve minute i upisao se u listu strijelaca. Goran je ove sezone pogađao četiri puta u srbijanskom šampionatu.

Edin Višća je ponovo asistirao za Istanbul, ali vodeća ekipa turske Superlige je poražena u gradskom derbiju od Bešiktaša sa 1:2.

Višća ove sezone ima fenomenalnu statistiku, s obzirom da je postigao 11 pogodaka i čak 13 puta asistirao u Superligi.

Osim zapaženih partija spmenute trojke, selektora Prosinečkog može radovati i povratak Elvisa Sarića na teren.

Sarić je odigrao poluvrijeme u meču Suwona i Daegua, a zaigrao je nakon četiri mjeseca pauze (posljednju utakmicu odigrao je 2. decembra 2018. godine u posljednjem kolu južnokorejskog prvenstva, dok na početku tekuće sezone nije igrao zbog povrede).

Elvis je kod Prosinečkog standardan u A selekciji BiH i sakupio je 12 nastupa.

Pregled nastupa aktuelnih A reprezentativaca BiH.

Goran Zakarić (Partizan – Čukarički 3:0, Srbija) – igrao do 73. minute + GOL,

Gojko Cimirot (Standard- Anderlecht 2:0, Belgija) – igrao od prve minute do prekida u 30. minuti,

Elvis Sarić (Suwon – Daegu 0:0, Južna Koreja) – igrao od 46. minute,

Amer Gojak (Istra – Dinamo 1:4, Hrvatska) – igrao od 76. minute,

Miralem Pjanić (SPAL – Juventus 2:1, Italija) – nije konkurisao za susret,

Stjepan Lončar (Rijeka – Inter Zaprešić 7:0, Hrvatska) – nije nastupio zbog povrede,

Rade Krunić (Atalanta – Empoli, Italija) – igra se večeras,

Napad:

Edin Džeko (Roma – Udinese 1:0, Italija) – 90 minuta igre + GOL + žuti karton,

Kenan Kodro (Athletic Bilbao – Rayao 3:2, Španija) – igrao od 88. minute,

Elvir Koljić (Viitorul – Universitatea 2:1, Rumunija) – nije nastupio zbog povrede,

U obzir su uzeti igrači koji su se našli na spisku selektora Prosinečkog za mečeve sa Armenijom i Grčkom.