Edin Džeko objavio fotografiju sa sedmim trofejom u karijeri: Veoma sam sretan

Inter je sinoć u finalu Superkupa Italije savladao Juventus sa 2:1 nakon produžetaka, te je tako Edin Džeko osvojio prvi trofej u Italiji.

Juventus je stigao u vodstvo u 25. minuti golom McKenniea. U 35. minuti Džeko je oboren u kaznenom prostoru, a siguran sa 11 metara bio je Martinez.

Do kraja regularnih 90 minuta nije bilo pogodaka i kada se činilo da ćemo gledati penale Inter je postigao gol u 120. minuti. Junak Neroazura bio je Sanchez.

Dijamant je igrao do 75. minute susreta, a prema portalu SofaScore dobio je ocjenu 7.2. Nakon meča objavio je fotografiju s peharom.

Edinu Džeki je ovo sedmi trofej u karijeri. U dosadašnjoj bogatoj karijeri osvajao je prvenstvo Njemačke sa Wolfsburgom, dva puta prvenstvo Engleske sa Cityem, FA Cup, League Cup i Superkup Engleske.