Edin Džeko spektakularnim pogotkom u 90. minuti donio pobjedu Romi u prvom kolu kod Torina

Susret je bio veoma otvoren sa mnoštvom prilika, a čak tri puta se tresao okvir gola.

Roma je prvu veliku priliku imala u 19. minuti kada je Kolarov pogodio stativu. Okvir gola Rome uzdrmao se u 40. minuti kada je Rincon šutirao, ali je prečka spasila Vučicu.

Golman Bikova Sirigu je pokazao zašto je jedan od najboljih golmana u Seriji A u finišu prvog poluvremena kada je Florenzi sjajno šutirao, a golman domaće ekipe je fantastično reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Mreža Rome se zatresla u 48. minuti. Nakon akcije po desnoj strani lopta je na kraju došla do Falquea koji je pospremio u mrežu, domaći igrači su se radovali, ali je arbitar Di Bello zatražio pomoć VAR-a, te je opravdano poništio pogodak zbog ofsajda.

Sirigu je još jednom bio na visini zadatka u 65. minuti kada je Under šutirao, a Olsen je na drugoj strani u 73. minuti sjajno intervenisao nakon Meiteovog šuta.

Treći put okvir gola se zatresao na meču u 80. minuti kada je Džeko šutirao glavom iz peterca, ali se Edin iskupio u 90. minuti susreta kada je postigao spektakularan pogodak.

Kluivert je sjajno prošao po desnoj strani i centrirao, a Džeko lijevom nogom iz voleja matira Sirigua za konačnih 1:0.