NaslovnicaUncategorized

Eldin Jakupović strahovao do posljednje minute: Kozarčanin zaslužio finale na Wembleyu

Ekipa Hull City-ja strijepila je do posljednje minute pred svojim navijačima u uzvratnoj utakmici poluinala playoff-a engleskog Championshipa.

Nakon što su u prvoj utakmici slavili sa visokih 3:0 na gostovanju, niko iz domaćeg tabora nije mogao vjerovati da će njihova ekipa već u 36. minutu biti u minusu od dva gola razlike.

Prvo je igrač Derby-ja Johny Russell pogodio u 7. minutu za vodstvo gostiju, dok je u 36. Hull-ov Andrew Robertson skrenuo loptu u svoju mrežu, prevarivši 31-godišnjeg Kozarčanina.

Ipak, do kraja utakmice, nije bilo golova, te Eldin Jakupović i društvo su mogli slaviti veliki uspjeh i plasman u finale playoff-a koje će biti odigrano na veleljepnom “Wembley-ju” 28. maja, protiv ekipe Sheffield Wednesday.

Nadamo se da će Jakupović i u ovoj finalnoj utakmici za plasman u najjaču ligu svijeta biti u početnom sastavu trenera Steve Bruce-a.