Elvir Modronja zabio 20 poena: BiH pobjedom otvorila Evropsko prvenstvo

Pobjedom Bosne i Hercegovine nad Portugalom u Sarajevu je otvoreno Evropsko prvenstvo B divizije za košarkaše u kolicima, a trajat će do do 18. jula.

Na prvenstvu ukupno učestvuje 10 reprezentacije. Pored naše selekcije koja je domaćin, nastupit će Austrija, Hrvatska, Francuska, Irska, Latvija, Litvanija, Portugal, Slovenija i Rusija.

Naša ekipa je u Portugalu prošle godine osvojila prvo mjesto u C diviziji i ove godine je preuzela domaćinstvo Evropskog prvenstva za B diviziju.

Upravo je Portugal bio protivnik našeg tima koji je bez imako problema slavio rezultatom 76:40.

Već na startu se vidjelo u kojem smjeru ide meč pošto je naš tim serijom od 15 poena poveo sa 15:0. Prva četvrtina okončana je vodstvom 22:8, dok se na poluvrijeme otišlo uz rezultat 34:15. Kako je meč odmicao naš tim je povećavao razliku do konačnih 76:40.

Elvir Modronja i Suad Šutić su ubacili po 20 poena i bili su najbolji strijelci reprezentacije BiH.