EP U-17: Nijemci s igračem više prejaki za ‘zmajiće’

U susretu drugog kola grupe B Evropskog prvenstva za kadete reprezentacija Bosne i Hercegovine je večeras na Dalga Areni u Bakuu poražena od Njemačke rezultatom 1:3.

Već na samom otvaranju susreta bh tim je došao do prednosti. Nakon kornera kapiten Jasmin Čeliković je bio najviši u skoku, šutirao glavom a lopta se od Baacka odbila u gol.

Odličnu priliku Njemci su imali kada je Dadashov sa pet metara od Vasiljevog gola pogodio prečku. Rezultat je poravnao Atakan Akkaynak u 17. minuti iz jedanaesterca, a prethodno je Edis Smajić u našem kaznenom prostoru oborio Dadashova.

Stefan Kovač je mogao vratiti prednost našem timu u 23. minutu kada je išao sam ka golu Njmačke, ali je Bartels zaustavio njegov udarac.

Sjajnu priliku propustio je i Demirel Veladžić na isteku prvog poluvremena. Nakon što ga je odlično proigrao Smajić, Veladžić se našao sam pred Bartelsom, krenuo je u dribling i golman Njemačke je izbacio loptu u korner.

Od 1. minuta nastavka naš tim je igrao sa igračem manje nakon što je slovački sudija Kralovič isključio Rijada Sadikua. Od tog trenutka Njemci su imali više loptu u posjedu, ali je i naš tim pokušavao iz kontri da dođe do pogotka.

Igrala se 60. minuta kada je Benjamin Hadžić prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor protivnika, no lopta je nakon njegovog šuta otišla ravno u ruke Bartelsa.

U 66. minuti Njemci su kaznili taj promašaj preko rezerviste Yari Ottoa koji je pogodio donji lijevi ugao Vasiljevog gola. Isti igrač u 72’ koristi nesporazum u odbrani našeg tima i postiže pogodak za 3:1 što je bio i konačan rezultat utakmice.

Ovim porazom izabranici Sakiba Malkočevića izgubili su šanse za plasman u četvrtfinale. U drugom duelu naše grupe Austrija je savladala Ukrajinu 2:0 i tako već izborila plasman u četvrtfinale.

Posljednju utakmicu na ovosezonskom Evropskom prvenstvu bh kadeti će odigrati protiv Ukrajine 11. maja u 19.15 po lokalnom vremenu (17.00 CET) na stadionu 8 km u Bakuu.