EUROPA LIGA Drama u Splitu pripala Maccabiju, pogađali Sušić i Medunjanin

Iako su u revanš utakmici play offa Europa lige pobijedili na svom terenu Maccabi sa 2:1, fudbaleri Hajduka nisu se uspjeli plasirati u grupnu fazu.

Maccabi je u prvom susretu slavio identičnim rezultatom, da bi večeras nakon boljeg izvođenja penala izborio nastup u grupama.

Hajduk je u 40. miunti poveo. Tino Sušić je centrirao iz slobodnog udarca, a Ćosić postigao gol za 1:0.

Ipak, Scarione u 52. minuti pogađa za 1:1.

Sedam minuta kasnije, Sušić ponovo izvodi slobodan udarac, a Ćosić dovodi Hajduk u vodstvo od 2:1.

Do kraja meča golova nije bilo, kao ni nakon dva produžetka, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Gosti su bili uspješniji sa 3:4 i plasirali se u grupnu fazu.

Haris Medunjanin je odigrao kompletan susret za Maccabi i bio siguran sa bijele tačke.

Također, Tino Sušić je proveo svih 120 minuta na terenu, te pored asistencije, postigao gol iz penala, dok je Zvonimir Kožulj igrao do 70. minute.