Evropska liga /Grupe A, B, C: Manchester United razbio Fenerbahče, Aničić igrao u porazu Astane u Pireju

Grupa A

Manchester United – Fenerbahče 4:1

Crveni đavoli su riješili pitanje pobjednika već u prvom poluvremenu. Najprije je Pogba iz penala u 31. minuti pogodio za 1:0, a potom je sudija Bastien dosudio i drugi penal za United. Pogba je loptu prepustio Martialu koji je pogodio za 2:0. Pogba je na Lingardovu asistenciju postigao eurogol u 45+1. minuti susreta za 3:0. Lingard je u 48. minuti pogodio za 4:0, a počasni gol za Fener postigao je Van Persie na Emenikeovu asistenciju u 83. minuti.

Feyenoord – Zorya 1:0

Feyenoord je u potpunosti dominirao susretom, ali u prvom poluvremeu nesavladiva prepreka za domaćina bio je golman ukrajinske ekipe Ševčenko. Ipak, Ševčenko je kapitulirao u 55. minuti kada je pogodio Jorgensen.

Grupa B

Young Boys – APOEL 2:1

Gosti su prvi došli u vodstvo, a strijelac u 14. minuti je bio Efrem. Kipranin je na sjajan način lobovao Mvogoa. Radost gostiju trajala je samo četiri minute, a Hoaraou je pogodio za 1:1. Ekipa iz Berna do preokreta došla u 52. minuti. Hoarau je promašio penal, ali lopta mu se vratila i nije mu je bilo teško poslati u praznu mrežu za 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Hoarau iz penala u 82. minuti meča.

Olympiacos – Astana 4:1

Domaćin je poveo u 25. minuti nakon velike greške odbrane kazahstanske ekipe, a Figueiras je na Fortounisovu asistenciju pogodio za 1:0. Potom su Pirejci u samo dvije minute postigli dva gola. Najprije je Elyounoussi u 32. povećao na 2:0, a potom Seba u 33. na 3:0. Gosti iz Kazahstana su do počasnog gola došli u 54. minuti preko Kabanange koji je iskoristio nevjerovatan kiks golmana Lealija koji mu je dodao loptu u noge. Ipak samo četiri minute kasnije gosti su ostali sa igračem manje kada je isključen Canas i tada je bilo jasno da tri boda ostaju na “Georgiosu Karaiskakisu”. Konačnih 4:1 postavio je Seba svojim drugim golom u 65. minuti. Marin Aničić je odigrao čitav susret u redovima gostiju.

Grupa C

St. Etienne – Gabala 1:0

U najnezanimljivijem susretu trećeg kola Evropske lige domaćin je na kraju ipak upisao tri boda. Jedini pogodak na meču bio je autogol Ricardinha iz praktično jedine opasne šanse pred golom Gabale. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca sa lijeve strane nesretni Ricardinho je glavom zakačio loptu, a ona je od stativu ušla u gol.

Mainz – Anderlecht 1:1

Domaćin je došao u vodstvo u 10. minuti, kada je jedanaesterac realizovao Malli. Gosti iz Brisela su potom preuzeli inicijativu, te su to krunisali golom u 65. minuti susreta, kada je Teodorczyk pogodio na Hannijevu asistenciju.