Fantastični Edin Višća dvostruki strijelac protiv Galatasaraya

Dva gola Višće protiv Galatasaraya

U današnjem gradskom derbiju između Galatasaraya i Višćinog Basaksehira gledaoci su mogli uživati, a susret je završen sa šest golova.

U pomenutom meču posebno se istakao naš reprezentativac Edin Višća koji je postigao dva gola, ali je susret na kraju završen bez pobjednika rezultatom 3:3.

Višća je doveo Basaksehir u vodstvo od 0:1 u petoj minuti susreta, da bi Batdal pred kraj prvog poluvremena povisio na iznenađujućih 0:2.

Domaći tim uspijeva poravnati rezultat na 2:2 golovima Oztekina, ali Višća u 82. minuti pravi sjajan solo prodor kroz protivničku odbranu i dovodi svoj tim do novog vodstva.

Ipak, nekoliko minuta kasnije dosuđen je penal za Galatasaray, a precizni egzekutor je bio Inan za konačnih 3:3.

Naš reprezentativac je bio fantastičan u ovoj utakmici i odigrao je svih 90 minuta. U dosadašnje 24 odigrane utakmice postigao je 11 golova za Basaksehir koji je trenutno treći na tabeli.

Podsjetimo, Višća je najbolji bh. fudbaler za 2015. godinu po izboru Reprezentacija.ba portala i BiH Scout mreže.