Fantastični Stevanović zabio gol i dva puta asistirao u Švicarskoj

Miroslav Stevanović (32) odigrao je još jednu fenomenalu utakmicu u Švicarskoj te postigao gol i dva puta asistirao.

Njegov Servette je u okviru 35. kola švicarske lige odigrao 3:3 protiv Basela

Servette je poveo u 42. minuti, a gol je zabio Bedia nakon asistencije Stevanovića.

Gosti su poravnali preko Amdounija u 43. minuti, da bi Burger u 69. minuti pogodio za prekoret i prednost Basela.

Ipak, Servette u 74. minuti postiže drugi gol.

Stevanović je opet asistirao, a mrežu je zatresao Touatti.

Osam minuta kasnije fenomenalni Stevanović postiže gol za Servette. Konačnih 3:3 potavio Amdouni u 89. minuti.

Miroslav, koji je pred sami početak utakmice dobio nagradu za najboljeg igrača sezone Servettea, je proveo svih 90 minuta na terenu.

Bh. reprezentativac je ove sezone zabio 11 golova u svim takmičenjma i dodao 11 asistencija.

Fudbaleri Servettea su kolo prije kraja na drugom mjestu sa 55 bodova i bod više od trećeg Lugana.

Drugo mjesto donosi plasman u kvalifikacije za Ligu Šampiona.

Ekipa Basela je šesta sa 44 boda.

U zadnjem kolu Servette gostuje Luzernu, dok će Basel igrati protiv Grasshoppersa.