Fenomenalni Musa vodio Real do pobjede na vrućem euroligaškom gostovanju

Košarkaši Real Madrida pobijedili su kao gosti ekipu Armani Milana rezultatom 83:77 u okviru 6. kola Eurolige, a fenomenalnu utakmicu odigrao je naš Džanan Musa koji je postigao 25 poena.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, a domaći su na poluvremenu vodili 50:47. Ipak, na krilima sjajnog Muse, koji je pogađao u ključnim trenucima, tim iz Madrida je u nastavku napravio preokret i slavio je na ovom vrućem gostovanju.

Musa je za 31 minutu provedenu na parketu postigao 25 poena, uz pet skokova i pet asistencija. Za dva poena je imao učinak 4/4, a sjajan je bio i na šutu za tri poena (5/8), te je s indeksom korisnosti 31 bio prvo ime utakmice.

Pomogli su mu Mario Hezonja sa 15 i Tavares sa 14 ubačaja, dok su kod Milaneza najefikasniji bili Pangos sa 21 i Meli sa 14 koševa.