Festival promašaja u Madridu, Bešiktaš tri od tri, Dortmund izvukao remi na Kipru

Real Madrid i Tottenham su u derbiju skupine H na Santiago Bernabeuu odigrali 1:1. Bila je to večer velikih promašaja i sjajnih odbrana golmana. Više razloga za žaliti ima Real Madrid, a najveći tragičar je vjerojatno Karim Benzema koji je imao nekoliko zicera.

Ronaldo je već u petoj minuti glavom zatresao vratnicu i najavio da će imati izuzetno opasnu večer. Odmah nakon njega veliku je priliku propustio Karim Benzema. Portugalac je ponovno opasno zaprijetio u 17. minuti kada je s desne strane kaznenog prostora pucao snažno, ali je sijevnulo pokraj suprotne vratnice.

Nakon propuštenih Realovih prilika, Tottenham je u 28. minuti stigao do vodstva. Raphael Varane se nije snašao pokraj Harryja Kanea u svom kaznenom prostoru i pospremio je loptu u vlastitu mrežu. Nekoliko minuta ranije Llorente je pao u kaznenom prostoru, ali sudac Marciniak nije pokazao na bijelu točku.Real je izjednačio pred kraj poluvremena. U kaznenom je prostoru srušen Kroos, a loptu je snažnim udarcem u mrežu pospremio Cristiano Ronaldo. Hugo Lloris kod tog udarca nije imao šanse, ali je zato briljirao odbranama u nastavku igre.

Možda i najveću odbranu je upisao u 54. minuti kada je Benzema još jednom promašio – nemoguće. Sa samo nekoliko metara je pucao glavom, ali Lloris je stajao na pravom mjestu i uspio je blokirati njegov udarac.Novu sjajnu odbranu je imao devet minuta kasnije, skinuo je Ronaldov udarac koji je išao pod vratnicu.

Tottenham može žaliti za propuštenom prilikom iz 71. minute. Izašao je sam pred Navasa, golman Reala ju je uspio dodirnuti vrhom prstiju – dovoljno da je skrene u korner. Dvije minute kasnije zaprijetio je Eriksen koji se probio po desnoj strani, ali je još jednom Kostarikanac spasio Real.

Borussia Dortmund je na gostovanju kod APOEL-a uspjela izvući remi i uzeti svoj prvi bod u skupini! Ciprani nisu imali sreće u prvom poluvremenu jer su zbog ozljeda morali mijenjati dva igrača –  Igora de Camarga i Boya Watermana.

Nije to poljuljalo APOEL koji je u 62. minuti stigao do vodstva u akciji u kojoj je Borussijin golman napravio dvije velike prilike. Najprije je pogriješio u dodavanju i dao loptu protivnicima, a u nastavku akcije lopta mu je ispala iz ruke i Pote je uspio loptu pospremiti u mrežu.Borussia je do izjednačenja stigla u 67. minuti. Götze je nabacio visoku loptu pred protivnička vrata, a glavom je mrežu pogodio Sokratis.

skupini G Monaco je nastavio s lošim izdanjima u Europi. Pred domaćim su navijačima poraženi 1:2 od Bešiktaša. Čini se da je Falcao ostao jedini koji u toj momčadi može postići pogodak, a ponovno je bio strijelac u 30. minuti igre kada je Monaco poveo. Odlično ga je uposlio Keita, a on se s loptom probio do peterca odakle je između dva Bešiktaševa igrača i golmana pronašao put do mreže.

Samo četiri minute je trebalo Turcima da izjednače. Quaresma se probio po desnoj strani i odlično ubacio pred gol odakle je glavom loptu u mrežu poslao Tosun. Na krilima Tosuna Bešiktaš je u drugom poluvremenu stigao i do preokreta. Turski je reprezentativac za 2:0 zabio u 54. minuti. Pucao je iz prve nakon dodavanja Babela.

Leipzig je s 3:2 u Njemačkoj pobijedio Porto, a svih pet pogodaka smo vidjeli u prvom poluvremenu.

Willi Orban je doveo Nijemce u vodstvo u osmoj minuti igre, a izjednačili su gosti preko Vincenta Aboubakara deset minuta kasnije.U 38. i 41. minuti za Leipzig su pogađali Emil Forsberg i Jean-Kevin Augustin, a iako je Porto vrlo brzo smanjio zaostatak, nisu uspjeli i do trećeg pogotka koji bi im osigurao bod. Konačni rezultat je postavio Ivan Marcano u 44. minuti.