NaslovnicaLokalne temeSanski Most

Furiozna pobjeda Podgrmeča

U subotu je počeo nastavak prvenstva Druge Lige F BiH – grupa zapad. Seniori Podgrmeča su igrali pred svojim navijačima protiv ekipe Brekovice iz Bihaća i ostvarili visoku pobijedu rezultatom 5 : 0 (2:0).

Prvih petnaestak minuta utakmice je prošlo u mirnom tempu i odmjeravanju snaga na obe strane.

U nastavku Podgrmeč odlučno kreće po zacrtani cilj, pobjedu u ovom meču. Prvu šansu za Podgrmeč je imao Haris Međedović ali je njegov šut otišao preko gola gostiju. Podgrmeč do vodstva dolazi nakon jednog kornera, gdje se najbolje snašao Kenan Vučkić i sa vrha šesnaesterca šalje loptu u mrežu gola gostiju.

Nakon prvog gola, zeleno-žuti dobijaju još veću motivaciju i kreću po još jedan pogodak. Pred kraj prvog poluvremena, Adnan Hamzabegović prolazi po lijevoj strani i pronalazi Harisa Međedovića koji glavom pogađa za 2:0. Gosti u prvom poluvremenu nisu imali izglednih prilika.

Vrijedna pomena je jedino prilika kada gosti probijaju po desnoj strani ali pouzdani golman Arifagić otklanja opasnost.

Drugo poluvrijeme počinje na najbolji mogući način za Podgrmeč. Nakon samo nekoliko sekundi Adnan Karić upošljava Harisa Međedovića koji glavom matira golmana gostiju i povećava rezultat na 3:0. Nije se dugo čekalo ni na četvrti pogodak.

Korner za razigrane sanjane izvodi Adnan Hamzabegović, lopta se odbija i dolazi do Mirze Kazića koji udarcem za 8 metara pogađa za 4:0. U nastavku meča gosti su imali par polušansi ali je pouzdani golman Moamer Arifagić bio na visini zadatka.

Zadnjih 20-tak minuta meča prolazi u znaku Podgrmeča. Šanse su se redala jedna za drugom i to preko Avdića, Paunovića, Karića i Hamzabegovića.

Pred sami kraj utakmice podgrmečlije stavljaju tačku na ovu utakmicu, kada Adnan Karić nakon jednog solo prodora pogađa za visokih 5:0.

NK PODGRMEČ:
Arifagić, Hotić, Begić H ( 30’ Kazić ), Vučkić, Begić A, Hamzabegović, Kumalić ( 63’ Šarčević), Avdić, Međedović (60’ Čunjalo), Karić i Paunović.
Trener: Ferid Kuželj

Čestitamo igračima Podgrmeča na odlično odigranoj utakmici i timskom zalaganju.

Ekipi Brekovice se zahvaljujemo na fer i korektnoj igri, te im želimo sportsku sreću u nastavku prvenstva.

Podgrmeč ovom pobjedom zauzima željeno peto mjesto prvenstvene tabele sa 20 osvojenih bodova.