“Galaja” nastavlja sa uspjesima

Članovi taekwondo kluba „Galaja“ iz Sanskog Mosta ponovo su ostvarili dobar rezultat na međunarodnoj sceni. Mladi sanski sportisti su osvojili četiri medalje, po dvije srebrne i bronzane, u Kutini na 16.Internacionalnom Kickboxing Cupu ‘Kutina 2014’.

26618_364284396986274_1576269662_n

Uspjeh se može smatrati i velikim kada se uzme podatak da je na ovom velikom sportskom događaju u susjednoj Hrvatskoj nastupio 351 takmičar iz 51 kluba iz Slovenije, Bosne i Hercegovina, Bugarske i Hrvatske .

Srebrnu medalju u seniorskoj konkurenciji za „Galaju“ je osvojio Ajdin Fazlić u disciplini light contact kategorija do 84 kg, dok je Ajdin Musić bronzanu medalju osvojio u juniorskoj konkurenciji u disciplini light contact kategorija – 74 kgJuniorka Indira Fazlić na ovom velikom takmičenju se okrila sa dvije madalje u kategoriji – 55 kg.Srebrnu medalju je osvojila i disciplini light contact, dok je disciplini semi coctact osvojla bronzanu medalju. Sljedeće takmićenje na kojem će nastupiti članovi Galaje je Internacinalni kickboximg kup koji će se u narednu subotu održati u Prnjavoru.