Gol Seferovića u velikom derbiju

Derbi utakmica portugalske Liga NOS – XX kolo i gradski derbi u Lisabonu između Sportinga i Benfike završen je pobjedom gostiju 2:4 (1:2).

Susret velikih rivala , drugoplasirane i četvrtoplasirane ekipe prvenstva, privukao je dosta pažnje i pune tribine.

Utakmica je protekla u znaku Harisa Seferovića, koji je bio prvo ime derbija i pokazao da igra u vrhunskoj formi. Seferović je prvi zatresao mrežu golmana Sportinga u 11 minuti utakmice za vodstvo Benfice od 0:1.

Nakon toga Seferović je upisao sjajnu asistenciju u 36 minuti za pogodak João Félixa za vodstvo Benfice od 0:2 .

U proteklih 28 dana Haris Seferović je postigao 7 golova i upisao 3 asistencije. U do sada odigranih 17 utakmica portugalske NOS lige postigao je 11 golova uz 4 asistencije.

Seferović nema vremena za predah i slavlje.

U srijedu, u okviru Kupa Portugalije, ponovo se sastaju ova dva kluba a domaćin je Benfika.