GORI NEBO NAD NERETVOM: Zrinjski preko Utrechta do trećeg pretkola Evrope lige!

U revanš utakmici drugog pretkola Evropa lige, Zrinjski je nakon produžetaka savladao Utrecht sa 2:1 i izborio plasman u treće pretkolo Evropa lige.

Prvi su zaprijetili gosti u sedmoj minuti preko Kerka. Isti igrač pokušava u 17. minuti, ali Brkić sjajno brani. U 22. minuti pokušaj Mahera, ostaje 0:0.

Zrinjski je zaprijetio u 27. minuti preko Hadžića, ali Jansen brani njegov udarac. u 42. minuti velika šansa za Čirjaka, međutim lopta odlazi pored gola.

I kada se činilo da će se na poluvrijeme otići pri rezultatu 0:0, Gustafson iz slobodnog udarca u 45. minuti dovodi Utrecht u vodstvo od 0:1, nakon velike greške golmana Brkića, kojem je lopta prošla kroz ruke i noge.

U nastavku Utrecht prijeti preko Mahera u 53. minuti, da bi Govedarica imao šansu za domaće u 58., ali Jansen sjajno brani.

U 66. minuti sjajna akcija Zrinjskog koju majstorskim golom kruniše Hadžić za 1:1. U 82. minuti nova šansa za Zrinjski, Barbarić je šutirao pored gola.

Do kraja ostalo je 1:1 kao i u Utrechtu, pa se otišlo u produžetke.

U prvom produžetku izdvajaju se pokušaji Gustafsona kod gostiju i Tičinovića kod domaćih. U drugom produžetku, tačnije u 110. minuti, Mandić dovodio Zrinjski u vodstvo od 2:1, a to se ispostavilo kao konačan rezultat.

Zrinjski će u trećem pretkolu igrati protiv Malmea.

ZRINJSKI: Brkić, Kadušić, Jakovljević, Barbarić, Rugašević; Čirjak, Rustemović, Šovšić, Mandić, Govedarica, Hadžić. Rezerve: Soldo, Gojković, Čurjurić, Pezer, Stojkić, Lendrić, Tičinović.

UTRECHT: Jensen, Klaiber, Bergstrom, Janssen, Guwara, Maher, Gustafson, Van de Streek, Černy, Lonwijk, Kerk. Rezerve: Paes, Van der Maarel, Van Overeem, Troupee, Issah, Emanuelson, Venema.