Grupa A: Rusi i Poljaci remizirali

Drugi meč grupe A, Evropskog prvenstva u Ukrajini i Poljskoj, odigrali su drugi nominalni domaćin Poljska i selekcija Rusije.

Uvertira pred meč, donijela je krvave obračune u Varšavi, u kojima su učestvovali huligani i jedne i druge reprezentacije, dok je na terenu – svih 90 minuta proteklo u fer i sportskoj igri.

Naravno, Rusi su već u drugom meču htjeli izboriti plasman u četvrtfinale, te nastaviti odličnu igru i formu na Euru, dok je Poljacima trebalo iskupljenje zbog loše igre na otvaranju prvesntva, i mršavih 1:1 sa Grčkom.

Za domaće, odlično je počelo, lijepo su igrali i bili su strašno agilna ekipa. Rusi su nešto odmjerenije startali, ali su iz napada u napad, bili jako opasni te su imali svoje prilike koje su ih mogle dovesti do vodstva.

Statistički, lopta je bila više u posjedu izabranika Dika Advocaata, a tu prednost su ”unovčili” u 37. minuti.

Strijelac za vodstvo bio je ponovo Dzagoev, kojem je ovo treći gol na prvenstvu.

Do poluvremena, ista, dinamična igra na terenu, a na odmor se odlazi s prednošću gostiju.
Prava ljepotica, nastavljena je i u drugom poluvremenu. Vjerovatno, utakmica sa najviše tempa do sada na EURU, u drugi dio, krenula je sa inicijativom Rusije, koja je vidjela šansu da možda postigne još neki gol, kako bi osiugurali nova tri boda.

U naletima, koje je mahom predvodio Andreiy Arshavin, Poljska dolazi do poravnanja. Tranziciona kontra, sjajni fudbaler Borussije Dortmun, Kuba Blaszczykowski, prekrasnim udarcem, i još ljepšim golom matira Malafeeva, za veliko slavlje u Varšavi. Igrala se 57. minuta, kada je postignut jedan od ljepših golova na prvenstvu.

Nije bilo stajanja ni u nastavku. Lijepo i sa puno tempa se igralo i u nastavku. Lopta nije stajala niti u jednom trenutku,  a prilika i poluprilika je bilo na obije strane. Doduše ne onih sto postotnih, ali meč u ovakvom ritmu bio je fenomenalan za gledanje.

No na žalost, golova do kraja nije bilo, te je drugi duel grupe A, završen sa podjelom bodova, sa konačnih 1:1. Rusi su ostali prvi sa četiri boda, dok će Poljska, u završnom duelu grupne faze protiv Čeha, tražiti priliku da ode u četvrfinale Eura, na kojem su i domaćini.