Hamzabegović i dalje nesavladiv

Pobjedu fudbalera Rudar Prijedora na gostovanju kod Podrinja u Janji uveličao je fantastični golman Mirza Hamzabegović.

Fudbaleri Rudar Prijedora, koji ove sezone, uz Krupu, pretenduju na najviši plasman u Prvoj ligi Republike Srpske i povratak u Premijer ligu Bosne i Hercegovine, po prvi put u sezoni nalaze se na liderskoj poziciji!

Izabranici Igora Jankovića savladali su jiče u Janji ekipu Podrinja sa rezultatom 0 : 2 (0:1). Ekipa Podrinja, kao ni prethodna tri protivnika (Jedinstvo, Slavija, Modriča), nije uspjela da pronađe put do mreže Mirze Hamzabegovića. Fudbaleri Rudara su na današnjem gostovanju do pobjede stigli pogocima Dine Kalesića u 11. i Nemanje Pekije u 58. minutu.

Mirza Hamzabegović na golu Rudara već četvrtu utakmicu, odnosno 360 minuta, brani bez primljenog pogodka.

Priliku da mrežu sačuva i dalje netaknutu ima u narednom 5. kolu 1.L FS RS kada na gradskom stadionu u Prijedoru gostuje FK Kozara.
Ekipa trenera Nedžada Žerića ima mnogo motiva da pobijedi prijedorčane.

Osim Amira Kukavice u timu Kozare se nalazi još nekoliko bivših igrača Rudara željnih dokazivanja.

Ipak, fudbaleri Kozare imaju problema sa realizacijom i tek u 4. kolu su postigli prvi gol u prvenstvu.

Iskusni i sigurni golman Mirza Hamzabegović, koji se nalazi u odličnoj formi, neće dozvoliti fudbalerima Kozare da se raspucaju na ovoj utakmici. Obaranje vlastitog rekorda iz Prve lige F BiH sa devet utakmica i 770 minuta bez primljenog gola nije prevashodan cilj ali je dobar povod i motiv za nastavak odličnih odbrana, a u cilju plasmana kluba u elitni rang takmičenja.