Haris Seferović postigao gol za Benfiku u prvom kolu Lige šampiona

Leipzig je napravio iznenađenje u Lisabonu i poveo sa 0:2. U 76.minutu u igru je ušao Haris Seferović i postigao gol u 84.minutu za konačan rezultat 1:2. U grupi G se još nalaze Zenit Saint Petersburg i Olimpique Lion.

Robusni Hrustovljanin, nesuđeni reprezentativac Bosne i Hercegovine i napadač Benfice od početka sezone nije u startnoj postavi ali svaki trenutak proveden u igri želi iskoristiti za postizanje gola.

Dvadesetsedmogodišnji napadač za Benficu nastupa od 2017. godine, a partije koje je pružao donijele su mu novi, bogatiji, ugovor koji je potpisao.
Seferović je stavio potpis na ugovor sa Benficom do 2024. godine, a u istom postoji klauzula prema kojoj klub koji ga želi dovesti mora izbrojati 60 miliona eura.

Haris Seferović je prošle sezone s Benficom osvojio nacionalni šampionat Portugala u kojem je sa 23 postignuta pogotka ponio epitet najefikasnijeg fudbalera lige.