Henryjev Monaco potopljen, Benaglio primio četiri komada

Monacovoj krizi ne nazire se kraj. Klub koji je prije godinu i pol igrao polufinale Lige prvaka večeras je doživio novi debakl, ovoga puta od Club Bruggea koji je na stadionu “Louis II” slavio sa visokih 4:0.

U ovoj sezoni Monaco nije pobijedio nikoga pred svojim navijačima, ni u domaćem prvenstvu, ni na međunarodnoj sceni, a da će Henryjevi izabranici doživjeti večeras novi poraz bilo je jasno već nakon prvih 25 minuta igre.

Do prednosti belgijski sastav je došao već nakon dvanaest minuta igre, kada je Benaglija matirao Vanaken, a isti igrač je samo pet minuta kasnije udvostručio prednost golom s bijele tačke.

Na tome Club Brugge nije stao, gostujući igrači su nastavili dominirati i stvarati šanse, a to im se ponovo isplatilo u 24. minuti Wesley povisio na 3:0, što je bio i rezultat kojim se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu viđen je još jedan gol, ponovo u mreži Monaca, a konačnih 4:0 je pet minuta prije kraja utakmice postavio Vormer.

Ovaj poraz vjerovatno označava i kraj evropskog puta Monaca, pošto je teško očekivati da će Kneževi napraviti nešto u preostale dvije utakmice. Rivali će biti Atletico i Borussia…