NaslovnicaLokalne temeUSK

HRVATSKI MEDIJI NAGAĐAJU: Džanan Musa napušta Cedevitu?!

Jedan od najvećih košarkaških talenata na ovim prostorima i član Cedevite Džanan Musa (16), navodno je izjavio poslije velike pobjede nad Fenerbahčeom da je prekrasan osjećaj slaviti protiv budućeg kluba.

Tu je izjavu na svom Twiteru prenio skaut Vedran Modrić što je naišlo na plodno tlo kod turskih medija koji su se dosta posvetili toj navodnoj izjavi.

Bosanskohercegovački kadet ove je sezone u ABA ligi igrao u prosjeku 6,4 minute po utakmici te je imao prosjek od 2,6 koševa i 1,4 skoka dok je u Evropi za 4,18 minuta bio na prosjeku od 2,3 poena i 0,7 skokova.

Podsjetimo, košarkaši Cedevite u 12. su kolu Eurolige pobijedili turski Fenerbahče 89:59 (44:30), ostvarivši treću pobjedu u ovom takmičenju.

Ovaj poraz nije zasmetao vodećoj ekipu grupe A Top 16, jer je već osigurala prolazak dalje, dok je hrvatski prvak stigao do treće pobjede, izjednačivši se u omjeru s španskom Malagom i turskom Darušafakom.