Ibišević ovjerio Stuttgartu vizu za grupnu fazu (video)

Na asistenciju Gentnera, Ibišević je pogodio za vodstvo Stuttgarta od 1:0 čime je uništio i posljednju nadu navijačima Dinama • Misimović ponovo u nemilosti Petrescua.

Prvi revanš susret play-off-a Evropske lige odigrali su večeras Dinamo Moskva i Stuttgart, timovi u kojima nastupaju dvojica naših reprezentativaca Vedad Ibišević i Zvjezdan Misimović. Podsjetimo, u prvom meču golovima Ibiševića slavio je Stuttgart sa 2:0, pa su Moskovljanima bila potrebna tri postignuta gola bez ijednog primljenog kako bi prošli dalje.

Prvo poluvrijeme proteklo je u laganoj dominaciji domaćina, ali je završilo bez golova. U drugom poluvremenu Dinamu se, ponovo, desio naš Vedad Ibišević.

Prvo je Vedo u 62. minuti pokušao udarcem glavom, ali nije bio precizan.
Samo dvije minute kasnije na asistenciju Gentnera, Ibišević je pogodio za vodstvo od 1:0 čime je uništio i posljednju nadu navijačima Dinama da će njihov klub napraviti čudo i izboriti grupnu fazu. Zvijezdan Misimović, koji je ponovo bio u nemilosti rumunskog stručnjaka na klupi Dinama, Dana Petrescua, utakmicu je počeo sa klupe, a u igru je ušao tek u 67. minuti umjesto povrijeđenog Kuranya.

Misimović je u nekoliko navrata pokušao dalekometnim udarcima da zatrese mrežu golmana Ulreicha, ali bez uspjeha. Dinamo je ipak u 77. minuti došao do izjednačenja preko Kokorina. U preostalih desetak minuta utakmice, domaći fudbaleri su atakovali  na gol Njemaca pokušavajući da izbore barem pobjedu i dostojan oproštaj od Evropske lige, ali je njemački predstavnik uspio do kraja sačuvati svoj gol.