Ibišević sa dva gola donio trijumf Herthi protiv Mainza, 100. gol u Bundesligi začinio isključenjem

U posljednjem susretu 12. kola Bundeslige Herthaje u Berlinu savladala Mainz sa 2:1, a oba gola za domaću ekipu postigao je kapiten Vedad Ibišević.

Gosti su poveli u 25. minuti kada je Seydel na De Blasisovu asistenciju matirao Jarsteina za šok na Olimpijskom stadionu.

Radost gostiju trajala je samo 11 minuta, kada je Kalou asistirao našem reprezentativcu koji pogađa za 1:1.

U 62. minuti gosti su ostali sa igračem manje kada je drugi žuti karton dobio Gbamin, a potpuni preokret domaćem timu donio je Ibišević u 67. minuti na još jednu Kalouovu asistenciju. To je Ibiševiću bio 100. pogodak u Bundesligi, te je postao šesti stranac u historij njemačkog elitnog ranga koji je postigao trocifren broj pogodaka.

Ibišević je samo sedam minuta kasnije isključen, kada mu je sudija Winkmann pokazao drugi žuti karton. Vedad je prvu javnu opomenu dobio u 58. minuti susreta.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao i Hertha je upisala sedu pobjedu i sa četvrtog se popela na treće mjesto Bundeslige.