Ibišević sa tri pogotka potopio Schalke!

Nijemci su danas igrali utakmice 16. kola Bundeslige, a kao i obično, golova nije nedostajalo. Nama posebno interesantan meč odigran je u Stuttgartu, a obilježio ga je ko drugi nego – Vedad Ibišević.

U derbiju kola Stuttgart je ugostio njemačkog predstavnika u Ligi prvaka, ekipu Schalkea. Samo dvije minute je trebalo Ibiševiću da, na sjajan prizeman centaršut Traorea s lijeve strane, sa desetak metara zakuca loptu u mrežu bivšeg kolege iz Stuttgarta, Hildebranda. Nedugo potom, u 12. minuti Marica je izjednačio na 1:1.  A onda je našem zmaju po ko zna kji put ove sezone “pukao film”!

Prvo je u 38. minuti, nakon dosuđenog penala za Stuttgart, Ibišević bio siguran s bijele tačke za 2:1, da bi u nastavku susreta, u 61. minuti, jednu odbijenu loptu Ibišević smjestio u mrežu gostiju za 3:1. Osim golova naš napadač je jučer zaradio i žuti karton. Inače, oba tima su meč završila sa po 10 igrača (pocrvenili Sakai kod Stuttgarta i Jones kod Schalkea).

Wolfsburg je u Dortmundu spremio hladan tuš milionerima. Gosti su slavili 3:2 i tako još više umanjili nade Borussiji da bi mogla odbraniti naslov prvaka.

Borussija je povela sjajnim golom iz slobodnjaka Reusa u 6. minuti, da bi Diego (penal) u 36., te Naldo u 41. minuti preokrenuli rezultat. Da stvar za domaćine bude gora, Schmelzer je kod penala zaradio i direktan crveni karton. A onda se u 73. minuti desio hladan tuš za domaće navijače, kada su gosti preko Dosta postigli i treći gol za pobjedu svog tima.

Bayern je u Augsburgu rutinski slavio sa 2:0 golovima Mullera (40), te Gomeza (63) koji nakon povratka na teren polako, ali sigurno, ulazi u formu koju je imao prije povrede.

Freiburg, za koji je standardno na svojoj poziciji desnog beka, solidnu rolu odigrao Mensur Mujdža, kod kuće je minimalno savladao Furtha golom Caligiuria iz 15. minute meča.

Hoffenheim Sejada Salihovića (odigrao cijeli susret) poražen je dan ranije u Hamburgu sa 0:2, a oba puta za HSV strijelac je bio Rudnevs (28 i 72).

Bundesliga, 16. kolo:

Augsburg – Bayern 0:2 (Muller 40. Gonez 60)

Borussia – Wolfsburg 2:3 (Reus 6, Blažikovski 61 – penal/ Diego 37 – penal, Naldo 40, Dost 73)

Freiburg – Furth 1:0 (Caliguri 15)

Nurnberg – Dusseldorf 2:0 (Polter 27, Feulner 90)

Stuttgart – Schalke 3:1 (Ibišević 2, 38 – penal, 61/ Marica 12)