Ibišević strijelac, Stuttgartu samo bod

Vedad Ibišević, fudbalski A reprezentativac Bosne i Hercegovine nastavio je golgetersku seriju u Evropskoj ligi. Nakon što je u play-offu sa tri gola izbacio moskovski Dinamo, naš napadač večeras je u prvom kolu bio strijelac protiv Steaue.

Međutim, to nije bilo dovoljno švabama da upišu pobjedu, a na kraju su čak morali spašavati i bod. Naime, nekoliko trenutaka nakon što je Ibišević matirao golmana rumunskog tima, gosti su izjednačili preko Chipciua, a Rusescu je u 80. minuti golom iz penala doveo Steauu u vodstvo. Ipak, domaće je spasio Niedermeier koji je u 85. minuti pogodio za 2:2.

U posljednjim trenucima spasio se i Marseille na gostovanju u Istanbulu. Fenerbahce je imao prednost od 2:0, ali su Valbuena i Dede Ayew golovima u 83. i 90. minuti spasili bod francuskom timu. Prava goleada viđena je u Švajcarskoj gdje je Liverpool savladao Young Boys rezultatom 5:3.

Ipak, noć je obilježio Vargas, napadač Napolija koji je sa tri gola potopio AIK Stockholm. Napolitanci su slavili sa 4:0, a trijumf je potvrdio Dzemaili golom u 90. minuti.

Rezultati 1. kola Evropske lige: Grupa A: Young Boys – Liverpool 3:5 (Nuzzolo 38, Ojala 53, Zarate 63 – Ojala 4ag, Wisdom 40, Coates 67, Sterling 77, Shelvey 88), Udinese – Anzhi 1:1 (Di Natale 90 – Traore 45); Grupa B: H. Tel Aviv – Atl. Madrid 0:3 (Rodriguez 37, Costa 40, Garcia 63), Victoria Plzen – Academica 3:1 (Horvath 47, Duris 58, Rajtoral 80 – Eduardo 19); Grupa C: AEL Limasol – Borussia M 0:0, Fenerbahce – Marseille 2:2 (Erkin 28, Alex 57 – Valbuena 83, D. Ayew 90); Grupa D: Maritimo – Newcastle 0:0, Bordeaux – Club Brugge 4:0 (Sane 13, Gouffran 27, Engels 47ag, Jussie 66); Grupa E: Stuttgart – Steaua 2:2 (Ibišević 5, Niedermeier 85 – Chipciu 6, Rusescu 80pen), Kopenhagen – Molde 2:1 (Claudemir 20, Cornelius 74 – Diouf 45); Grupa F: Dnipro – PSV 2:0 (Matheus 50, Hutchinson 58ag), Napoli – AIK Stockholm 4:0 (Vargas 6, 46, 69, Dzemaili 90);