NaslovnicaSportslajder

Ibričić / Dobro se osjećam u Koperu

Ibričića su u Koperu dočekali također bivši reprezentativac naše zemlje Zlatan Muslimović te još jedan fudbaler porijeklom iz naše zemlje, a radi se o Livnjaku Marinu Jurini.

Jurina je karijeru počeo u Slogi iz Gornjeg Vakufa- Uskoplja, a u Koper je došao iz federalnog prvoligaša Čapljine.

Opravdao je očekivanja čelnika svog kluba u prošloj sezoni što je i sam priznao u razgovoru za SportSport.ba. “Pa mogu reći da nisam očekivao toliku minutažu jer je bilo dosta poznatih imena i nisam se vidio u prvih jedanaest. Ali sve se okrenulo, postao sam standardni igrač i igrao sam sve utakmice 90 minuta.

Pet utakmica sam pauzirao zbog povreda i kartona, a postigao sam dva pogotka”, priča 22-godišnjak  za naš portal.

Dovođenjem Ibričića te još nekoliko provjerenih igrača jasno je da su planovi čelnika Kopera veoma veliki za narednu sezonu. “Ovu sezonu cilj je veliki, dobiti što više utakmica i osigurati se među prva 2-3 mjesta. Mislim da smo dosta pojačani, imamo kvalitetnu ekipu i sada je sve na nama. Trebamo vjerovati u sebe i rezultat će doći”, kaže Jurina.

Sretan je što će u novoj sezoni imati priliku dijeliti svlačionicu sa Ibričićem i Muslimovićem, a sa ovim drugim već je uspostavio veoma lijepe odnose. “Prošlu sezonu sam se dosta družio sa Zlatanom. Par puta smo išli na večeru, on sa ženom, a ja sa curom.

A sad i nemamo baš vremena za neka druženja, većinu slobodnog vremena provodimo odmarajući u sobama”, dodao je Marin Jurina, napadač FC Kopera na kraju razgovora za naš portal.