Igranje za BiH nije pobuna protiv Citya

Mislim da smo mojim nastupom protiv Velsa dobili i City i ja, ali i trener Mancini, tako da priče o eventualnoj pobuni, ali i kazni od trenera Mancinija, nemaju svoje uporište, tvrdi Edin

Napadač bh. tima i Manchester Citya Edin Džeko protiv Velsa (pobjeda od 2:0) odigrao je fantastičnu utakmicu u kojoj nije imao sreće da postigne pogodak, uprkos nekoliko dobrih prilika.
Njegov nastup, podsjetimo, bio je upitan zbog povrede koljena, a dogovor je bio da će Džeko, ukoliko osjeti bol, sam zatražiti izmjenu, kako ne bi rizikovao pogoršanje povrede. Na sreću selektora, ali i naše reprtezentacije, te samog Edina, dijamant je izdržao svih 90 minuta bez ikakvih problema, ali po povratku u Englesku dočekali su ga napisi kako je odigravanjem cijelog meča želio iskazati pobunu protiv trenera Roberta Mancinija, što je Edin demantovao preko svoje oficijelne veb-stranice edindzeko.ba.

“Činjenica da sam odigrao utakmicu protiv Velsa svih 90 minuta definitivno nije pobuna protiv trenera Manchester Citya Roberta Mancinija. Jednostavno, osjetio sam da mogu i da sam spreman da odigram čitav susret i to, apsolutno, nema nikakve veze sa time što sam protiv Chelsea igrao dvije minute. Da sam osjetio bilo kakvu bol sam bih tražio izmjenu, ali očito je sve bilo u redu.
Uostalom, za BiH uvijek igram srcem i poželio sam se nastupa, a meč protiv Velsa je bio idealna prilika da dobijem nešto veću minutažu. Mislim da smo mojim nastupom protiv Velsa dobili i City i ja, ali i trener Mancini, tako da priče o eventualnoj pobuni, ali i kazni od trenera Mancinija, nemaju svoje uporište”, kaže Edin Džeko, koji je u pobjedi protiv Velsa odigrao fantastičan meč, koji zapravo Manciniju može samo pomoći kako bi uvidio koliko naš dijamant zaista može u ovom trenutku.